French Impressions Collection | Luna FIWO10L7 – European White Oak engineered hardwood flooring, 7″ wide. Available at Discount Floors 2U.
Luna
Description
Luna is part of the LW Flooring French Impressions Collection of engineered hardwood. This european white oak flooring features a wirebrushed surface in a luxurious 7″ width with 3/8″ thickness. Compatible with glue, nail installation. Available exclusively at Discount Floors 2U with nationwide delivery and competitive pricing.
Additional information
| Weight | 46.56 lbs |
|---|---|
| Collection Name | French Impressions Collection |
| Color Name | Luna |
| Item Number | FIWO10L7 |
| Species | European White Oak |
| Style | Wirebrushed |
| Variation | High |
| Thickness | 3/8" |
| Width | 7" |
| Length | 71" Random Length |
| SF/CT | 34.49 |
| Warranty | Residential: Lifetime / Light Commercial: 5 Year |
You must be logged in to post a review.

Reviews
There are no reviews yet.