Traditions Collection | Latte TCWO10L5 – European White Oak engineered hardwood flooring, 5″ wide. Available at Discount Floors 2U.
Latte
Description
Latte is part of the LW Flooring Traditions Collection of engineered hardwood. This european white oak flooring features a wirebrushed surface in a luxurious 5″ width with 3/8″ thickness. Compatible with float, glue, nail installation. Available exclusively at Discount Floors 2U with nationwide delivery and competitive pricing.
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Collection Name | Traditions Collection |
| Color Name | Latte |
| Item Number | TCWO10L5 |
| Species | European White Oak |
| Style | Wirebrushed |
| Variation | Medium |
| Thickness | 3/8" |
| Width | 5" |
| Length | 70-7/8" Random Length |
| SF/CT | 34.45 |
| Warranty | Residential: Lifetime / Light Commercial: 5 Year |
You must be logged in to post a review.

Reviews
There are no reviews yet.